Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Etapy kształcenia lekarza.

Każda osoba chcąca w przyszłości być lekarzem, o takiej drodze zawodowej zazwyczaj decyduje sporo wcześniej, wybierając specjalne liceum o profilu biologiczno –chemicznym, które pozwoli jej na rozpoczęcie przygotowań do przyszłej pracy w zawodzie. Materiał przerabiany w liceum to doskonałe przybliżenie i rozpoczęcie nauki, ponieważ każdy kto się tego podejmuje, musi znać podstawy biologii oraz chemii, by móc poznawać dalszy materiał.

Kolejnym naturalnym etapem są studia, które łącznie ze specjalizacją mogą trwać nawet do 8 lat. Jest to zatem dość długi czas, podczas którego studenci poznają największą ilość materiału o najbardziej szczegółowych zagadnieniach i trudnym materiale. Wówczas potrzeba naprawdę wielkiego samozaparcia i dyscypliny, by sprostać oczekiwaniom wykładowców. Należy również wspomnieć o obowiązkowych praktykach, które student musi przebyć. Po odebraniu dyplomu i dokumentów potwierdzających specjalizację, lekarz rozpoczyna swoją drogę zawodową pracując w wybranej placówce medycznej.