Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jaki lekarz jest od czego? Garść informacji.

1Często zdarza się, że ludzie nie wiedzą do jakiego lekarza udać się z daną dolegliwością, i natychmiast kontaktują się z lekarzem internistą, który może jedynie odesłać nas do kolejnego specjalisty. Jak zatem uniknąć straty czasu, i udać się od razu do właściwego lekarza? Przede wszystkim należy znać kilku podstawowych rodzajów specjalizacji, które są najczęściej spotykane, oraz należy pamiętać, że nawet znając nazwę specjalizacji niekiedy należy uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, by móc spotkać się z docelowym specjalistą.

Po pierwsze, lekarz kardiolog, to oczywiście specjalista do spraw chorób serca, oraz wszelkich związanych z nim chorób. Laryngolog, to lekarz od chorób uszu oraz gardła, który leczy nas gdy internista nie może poradzić sobie z naszą dolegliwością. Kolejnym bardzo popularnym lekarzem jest alergolog, który sprawdza nasze dolegliwości pod względem tolerancji najbardziej uczulających substancji. Każdy z nich zajmuje się czym innym, więc należy dobrze zastanowić się co jest naszą bolączką, i dopiero wybrać odpowiedniego lekarza.