Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

supementy diety – tak czy nie?

Co do kwestii przyjmowania suplementów diety opinie są podzielone. Część wypowiadających się jest zdecydowanie temu przeciwna, uważa bowiem, że witaminy i minerały powinniśmy dostarczać organizmowi za pomocą dobrze zbilansowanej diety. Druga grupa powie, że tak oczywiście dobra dieta jest podstawą, ale w praktyce duża część osób się do niej nie stosuje. Są osoby, które odżywiają się zdrowo, ale jednak brakuje im pewnych witamin. Pojawia się również problem dostępności niektórych produktów np. zimą.

 

W tedy niedobór składników, które nam dostarczają zostanie uzupełniony za pomocą suplementów. Inną kwestią jest możliwość leczenia niektórych schorzeń i znaczącej poprawy funkcjonowania organizmu za pomocą substancji sprzedawanych jako suplementy diety, odżywki dla sportowców. Przyjmowanie niektórych leków mogłoby spowodować problemy z ubezpieczeniem jeżeli firma ubezpieczeniowa dowiedziałaby się o ich zażywaniu przez klienta. Jeżeli suplement mógłby ten lek zastąpić nie powodując jednocześnie skutków ubocznych jakie wystąpiłyby pod wpływem toksyczności leku, to jak najbardziej suplementy powinny wspomagać także nasze leczenie.