Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba skórna o charakterze przewlekłym, uwarunkowana genetycznie i znacznie częściej dotykająca kobiety niż mężczyzn, osoby o jasnej karnacji, skórze naczynkowej. W początkowym stadium schorzenia środkowa część twarzy obejmowana jest przez rumień, następnie pojawiają się grudki i krosty. W niektórych przypadkach dochodzi do zwłóknienia gruczołów łojowych. Wśród podstawowych przyczyn powstawania i zaostrzenia trądziku różowatego należy wymienić przede wszystkim: zaburzenia hormonalne oraz pracy przewodu pokarmowego, stres i nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Bez wątpienia czynnikami wzmagającymi trądzik są również: spożywanie ciężkostrawnych potraw, alkoholu, ostrych przypraw, korzystanie z sauny, basenów z chlorowaną wodą, wysiłek fizyczny. Niestety, trądzik różowaty nie jest chorobą, którą można do końca wyleczyć. Możemy jednak w pewnym stopniu zahamować jego rozwój. Leczeniem powinien zająć się lekarz dermatolog. Warto również „oddać się w ręce” sprawdzonego kosmetologa. Właściwie dobrane leki doustne oraz preparaty do stosowania miejscowego powinny uchronić chorego przed pojawieniem się zmian na skórze.