Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Warto zapobiegać nadwadze

girl-in-black-clothes---balancing-1189552-mCoraz więcej osób cierpi z powodu nadwagi oraz otyłości. Jest to bardzo duży problem, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Jedną z najważniejszych przyczyn nadwagi i otyłości jest niewłaściwy styl życia, a głównie zła dieta oraz brak ruchu. Nieodpowiedni jadłospis dostarcza zbyt wielu kalorii, zawiera dużo wysoko przetworzonych produktów i za mało świeży warzyw oraz owoców. Siedzący tryb życia nie pozwalana na pozbycie się nadmiaru energii dostarczanej wraz z pożywieniem, spowalnia procesy przemiany materii oraz obniża poziom energii.

 

Paradoksalnie czym mniej się ruszamy, tym bardziej zmęczeni jesteśmy. Ponieważ nadwaga ma bardzo niebezpieczne konsekwencje, należy zatroszczyć się o jej profilaktykę. Jedną z podstaw zapobiegania temu negatywnemu zjawisku jest właściwa dieta. Niestety wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania się jest dla wielu osób sporym wyzwaniem, ponieważ mają one wiele niekorzystnych przyzwyczajeń oraz nawyków żywieniowych. Takie nawyki są bardzo trudne do przezwyciężenia.