Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

zdrowy styl życia – od czego zacząć?

woman-jogging-blur-1181363-mPostanowiliśmy zadbać o swoje zdrowie, zacząć się zdrowo odżywiać, uprawiać sport. Chcemy zmienić w swoim dotychczasowym trybie życia wszystko. Jest to podejście ryzykowne i takie zmiany na trwałe udają się nielicznym. Większość ludzi szybko traci zapał i się zniechęca. Aby zapobiec takiej sytuacji przeanalizujmy swój dotychczasowy tryb życia. Zastanówmy się czy wcześniej, kiedy planowaliśmy takie rewolucje udawało nam się przy nich wytrwać czy szybko się poddawaliśmy.

 

Jeżeli rezygnowaliśmy lepszym sposobem na zmiany będzie dla nas metoda małych kroków, która pozwoli nam wprowadzić nowe nawyki powoli, ale za to trwale. Jeżeli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia zacznijmy od diety. Nie musimy od razu zmieniać wszystkiego. Najlepiej zmieńmy w naszym sposobie odżywiania jeden lub dwa elementy na raz. Zacznijmy na przykład jeść zdrowe śniadania, a w ciągu dnia popijać zioła lub zieloną herbatę. Postępujmy tak przez minimum miesiąc, a gdy nawyki się utrwalą możemy podjąć decyzję o wprowadzeniu kolejnych.